Beyaz Balina (2017) Filmi Full HD İzle | Filmozu | Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD Film İzle
Sitemizde şuan toplam 1812 film bulunmaktadır.

Beyaz Balina (2017) Filmi Full HD İzle

0


8.743
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Beyaz Balina (2017) Filmi Full HD İzle

Filmin Konusu : 1980’li yılların Türkiye’sinde yaşayan iki çocuğun bir köy yerleşim merkezinde kesişen hayatlarında Beyaz Balina (Moby Dick) isimli romanı okuyabilmek için köy içerisinde bu romanı elde edebilmek için çıktıklar yolda arayış çabalarını anlatan filmdir.
Film iki çocuğun düşmanlıklarıyla başlayan ilişkinin zaman içerisinde bir takım evrimler neticesinde dostluklarına yönelmesi ile yaşadıkları serüvenlerini anlatıyor.
Ali ile Vahap, aslında farklı dünyadalar ama aynı köyde yaşıyorlar ve Anadolunun en ücra köşesine gittiğinizde aslında o dostluk hikayesinin içine de sımsıcak bir şekilde girmiş olacaksınız. Uygur Türklerinden bir yönetmen Abdurrahman Uygur Öztürk’ün çektiği Beyaz Balina filmi vizyona girecek ama öncesinde festivallerde ödül arayacak. Bizde filmin semancaını, hikayesini sizler için kelimelere döktük. 1980’li yıllarda Türkiye’nin yoksul bir köyünde tamamen birbirine benzemeyen yani biri şehir hayatından gelen biri de o köyde büyüyen iki tane çocuğun bir araya gelmesi ve başta birbirleri ile hiç anlaşamaz halde iken daha sonra bunlar arasında dostluğun kurulması ve bunların hayal dünyası yani çocuklarda ki hayal dünyası ve en önemli vurguladığımız şey iki çocuğun Moby Dick adlı eseri okumaya çalışması ve yoksullar, 1980’li yıllar ve fakir bir köy. Kitap bulamıyorlar, bu kitabı kopyalamaya çalışıyorlar ama defterleri yok, kalemleri yok. Bu şartlar altında kendilerine başka envanter kullanarak kopyalama işlemini gerçekleştirmek için giriştikleri mücadelelerini anlatan filmdir. Aslında bu film Doğu Türkistan’da kütüphane kurmaya çalışan çocukların yaşam öykülerinden esinlenilmiş. Bu hikaye filmin senaristleri tarafından Türkiye’ye uyarlanarak tasarlanmıştır.

Keyifli seyirler diler filmozu2.net

Film Hakkında Bilgiler

Filmin Türü : Dram
Filmin Yapımı : 2017 – Türkiye
Filmin Süresi : –
Filmin Senaristi : Sühan Bozdağ
Filmin Yönetmeni : A. Uygur Öztürk
Filmin IMDB Puanı : –
Filmin Vizyon Tarihi : 24 Mart 2017
Filmin Başrol Oyuncuları : Güneş Sayın, Umut Karadağ, Kaan Ürkmez, Efe Karaman, Erden Alkan
Filmin Orjinal (Diğer) Adı : Beyaz Balina

Tür: 2017 Filmleri, Dram Filmleri, Türk Filmleri, Yerli Film İzle

Yapım: 2017 - Türkiye

Yönetmen: A. Uygur Öztürk

Oyuncular: Güneş Sayın, Umut Karadağ, Kaan Ürkmez, Efe Karaman, Erden Alkan

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?