Yıldız Savaşları 8 Son Jedi Türkçe Dublaj Altyazılı İzle | Filmozu | Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD Film İzle
Sitemizde şuan toplam 1817 film bulunmaktadır.
FILM BILGILERI 2 sene önce eklendi
Yıldız Savaşları 8 Son Jedi Türkçe Dublaj Altyazılı İzle

Filmin Konusu : George Lucas tarafından tasarlanmış, öncelikle filmleriyle tanınmış, sonraki yıllarda çizgi roman, bilgisayar ve konsol oyunları, televizyon yapımları vb. dallarda ününü geliştirmiş kurgusal evren ve markadır. Film serisinin ilki 25 Mayıs 1977’de, 20th Century Fox tarafından Star Wars (Yıldız Savaşları) ismiyle yayınlanmış ve dünya çapında bir popüler kültür fenomeni olmuştur. Üçer yıl arayla iki devam filmi yayınlanmıştır. Orijinal üçlemenin son filminin yayınlanmasının 16 yıl ardından, “öncül” üçlemenin ilk filmi yayınlanmıştır ve tekrar üçer yıl arayla, diğer iki film de yayınlanarak, tüm seri 19 Mayıs 2005’te tamamlanmıştır.
2008 yılı verilerine göre altı Yıldız Savaşları filminin toplam hasılatı yaklaşık olarak 4.41 milyar dolardır. Bu hasılatla Yıldız Savaşları serisi, James Bond ve Harry Potter serilerinin ardından en çok hasılat yapmış üçüncü film serisi olmuştur.
George Lucas filmleri, kitaplar, televizyon dizileri, video oyunları ve çizgiromanlar gibi birçok farklı alanda yayınların ortaya çıkmasına vesile olmuştur. Üçlemede tasvir edilen kurguya pek çok yenilik getiren bu yan ürünler, serinin takipçileri tarafından Genişletilmiş Evren adıyla bilinen kurgusal evrenin oluşmasına imkan sağlamıştır. Bu yayınlar sayesinde filmler arasındaki boşlukta, Star Wars markasının popülerliği ve değeri korunmuştur. 2008 yılında Star Wars: Klon Savaşları adlı film, üçlemeler serisi haricinde yayınlanmış tek film olma özelliğiyle gösterime girmiştir. Bu film ayrıca, daha sonra aynı adla yayınlanmaya başlamış televizyon dizisine de bir başlangıç teşkil etmektedir. Ayrıca bu film, seride yayınlanmış ilk animasyon filmdir.
Film serisi 25 Mayıs 1977’de yayınlanan Yıldız Savaşları ile başladı. Ardından, 21 Mayıs 1980’de yayınlanan İmparator ve 25 Mayıs 1983’te yayınlanan Jedi’ın Dönüşü geldi. Klasikleşmiş olan açılış metni sahnesinde bu iki devam filminin 5. ve 6. bölümler olduğu belirtilmişti ancak her iki filmin de reklam kampanyasında sadece alt başlıkları olan İmparator(Empire Strikes Back) ve Jedi’in Dönüşü(Return of the Jedi) kullanılmıştır. İlk filmin adı Yıldız Savaşları olmasına rağmen, daha sonra diğer filmlerle isim karışıklığı yaşamamak için Yeni Bir Umut(A New Hope) altbaşlığı eklenmiştir.
1997’de, Yıldız Savaşları’nın gösterime girmesinin 20. yıldönümünde, orijinal üçleme çeşitli yenilemelerle tekrar sinemalarda gösterime girdi. Bu yenilemeler, filmlerin çekildiği tarihte mümkün olmayan bilgisayar efektleri ile gerçekleştirilmiş eklemelerdi. Filmlerin daha sonraki yayınlarında da (örn. 21 Eylül 2004’te yayınlanan serinin DVDleri) değişiklikler yapılmaya devam edildi.
Uzun süre beklenilen öncül üçleme de, 19 Mayıs 1999’da yayınlanan Yıldız Savaşları: Bölüm I – Gizli Tehlike, 16 Mayıs 2002’de yayınlanan Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonların Saldırısı, 19 Mayıs 2005’te yayınlanan Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı ile tamamlandı.
18 Aralık 2015’te ise “Star Wars: Episode VII – Güç Uyanıyor” filmi vizyona girecektir. Çekimi İngiltere ve B.A.E’de yapılan filmin yönetmenliğini J.J.Abrams üstlenmiştir.
Yıldız Savaşları filmleri “çok çok uzun zaman önce uzak bir galakside ” geçiyor olsalar da çizgi romanlar, kitaplar gibi film dışı ürünlerde zaman Yavin Savaşı’na, yani Yıldız Savaşları: Bölüm IV – Yeni Bir Umut’a göre düzenlenir. Örneğin Yıldız Savaşları: Bölüm VI – Jedi’ın Dönüşü 4 ABY (After Battle of Yavin – Yavin Savaşı’ndan Sonra) tarihinde iken Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı 19 BBY (Before Battle of Yavin – Yavin Savaşı’ndan Önce) tarihindedir. Yıldız savaşları filmler dışında da Genişletilmiş Evren (Expanded Universe – EU) kategorisi altında da birçok öykü içermektedir. 50.000 BBY’dan şu ana kadar 138 ABY’e kadar ulaşılmış birçok farklı mekân ve hikâye devam etmektedir.İyiler ve kötüler mücadele etmektedir.
“Star Wars-Yıldız Savaşları” filmlerinin vazgeçilmez mekanı Çöl gezegeni Tatooine kargaşa ve anarşi içindeki Tunus’ta yapılacak çekimlere bu kez dev sigorta şirketleri onay vermeyince Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’nin (Abu Dhabi) çöllerine taşındı.
Tunus’u çekim mekanı olarak kullanan dört “Star Wars filmi şöyle sıralanıyor: ”Star Wars 4” (1977), “Star Wars: Episode I – The Phantom Menace-Star Wars: Épisode I – La menace fantôme-Yıldız Savaşları: Bölüm I – Gizli Tehlike” (1999), ” Star Wars: Episode II – Attack of the Clones- Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonların Saldırısı” (2002) ve ”Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith- Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı” (2005)…
Star Wars 4 (1977)
Bütçe: 11 milyon dolar.
Çekim yapılan ülkeler: Meksika, Tunus, ABD, Guatemala, İngiltere.
Star Wars: Episode 5 – The Empire Strikes Back-Yıldız Savaşları: İmparator (1980)
Bütçe: 18 milyon dolar.
Çekim yapılan ülkeler: Norveç, ABD, İngiltere.
Star Wars: Episode 6 – Return of the Jedi-Yıldız Savaşları: Jedi’nin Dönüşü (1983)
Bütçe: 32 milyon 500 bin dolar.
Çekim yapılan ülkeler: ABD ve İngiltere.
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace-Star Wars: Épisode I – La menace fantôme-Yıldız Savaşları: Bölüm I – Gizli Tehlike (1999)
Bütçe: 115 milyon dolar.
Çekim yapılan ülkeler: Tunus, İngiltere, İtalya.
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones- Yıldız Savaşları: Bölüm II – Klonların Saldırısı (2002)
Bütçe: 115 milyon dolar
Çekim yapılan ülkeler: İtalya, İspanya, Avustralya, Tunus, İngiltere.
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith- Yıldız Savaşları: Bölüm III – Sith’in İntikamı (2005)
Bütçe: 113 milyon dolar.
Çekim yapılan ülkeler: Tayland, Tunus, İngiltere, Avustralya, İsviçre, Çin, İtalya.
Star Wars: Episode 7- Force Awakens- Yıldız Savaşları 7: Güç Uyanıyor (2015)
Bütçe: 200 milyon dolar.
Çekim yapılan ülkeler : Birleşik Arap Emirlikleri, İngiltere, İzlanda, İrlanda, ABD.

Keyifli seyirler diler filmozu2.net

Film Hakkında Bilgiler

Filmin Türü : Aksiyon, Fantastik, Macera
Filmin Yapımı : 2017 – ABD
Filmin Süresi : 02 Saat 32 Dakika
Filmin Senaristi : Rian Johnson, George Lucas
Filmin Yönetmeni : Rian Johnson
Filmin IMDB Puanı : 7.5
Filmin Vizyon Tarihi : 15 Aralık 2017
Filmin Başrol Oyuncuları : Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Tom Hardy, Adam Driver, Laura Dern, Oscar Isaac, Carrie Fisher, Billie Lourd, Gwendoline Christie, Domhnall Gleeson, Benicio Del Toro, Andy Serkis, Gareth Edwards, Warwick Davis
Filmin Orjinal (Diğer) Adı : Star Wars: The Last Jedi, Star Wars 8, Yıldız Savaşları 8, Yıldız Savaşları Son Jedi

Tür: 2017 Filmleri, Aksiyon Filmleri, Boxset Filmler, Fantastik Filmler, Macera Filmleri, Türkçe Altyazılı Film İzle, Türkçe Dublaj Film İzle, Yabancı Film İzle

Yapım: 2017 - ABD

IMDB Puanı: 7.5

Yönetmen: Rian Johnson

Oyuncular: Daisy Ridley, John Boyega, Mark Hamill, Tom Hardy, Adam Driver, Laura Dern, Oscar Isaac, Carrie Fisher, Billie Lourd, Gwendoline Christie, Domhnall Gleeson, Benicio Del Toro, Andy Serkis, Gareth Edwards, Warwick Davis

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?
 

“Yıldız Savaşları 8 Son Jedi Türkçe Dublaj Altyazılı İzle” filminde 2 Yorum bulunuyor.
  1. thomas.jass.rick - 2 sene önce demiş ki:

    yıldız savaşları bu filmle tavan yaptı. serinin en güzel filmi oldu

  2. ibrahim özarı - 2 sene önce demiş ki:

    Jedi, ne adamsın sen ya